عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من زنان نیز می توانند بعنوان رئیس جمهور انتخاب شوند
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من زنان نیز می توانند بعنوان رئیس جمهور انتخاب شوند.
شهاب الدین بی مقدار  با اشاره به سخنان سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه زن به مفهوم شرعی ولایت ندارد پس نمی تواند وزیر و رئیس جمهور شود، تور یزد هوایی اظهار داشت: این یک حرف جدید است و ای کاش این صحبت‌ها در زمان حضرت امام خمینی(ره) مطرح می‌شد تا با قاطعیت جواب ایشان را می‌شنیدند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است، گفت: برداشت شخصی من از سخنان امام خمینی(ره) این است که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است و تاکید داشتند بر اینکه جایگاه زنان بالاست و هرگز چنین تور یزد لحظه آخری مطلبی از سوی امام خمینی(ره) مطرح نشد که زنان نمی‌توانند وزیر یا رئیس جمهور شوند و این اولین بار است که می‌شنویم نظر فقهی در این زمینه مطرح می‌شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام معتقد بودند که زنان می‌توانند به مقامات بالا برسند، بیان کرد: در موقعیت فعلی کشور و این مقطع حساس، طرح چنین موضوعاتی تعجب برانگیز است، زیرا معنای آن این است که نصف تور ارزان خارجی جامعه را از تصدی مسئولیت‌ها محروم کنیم.

بی مقدار با بیان اینکه زنان در بسیاری از پست‌ها مدیر هستند و عملکرد بسیار موفقی دارند، متذکر شد: در شرکت‌های خصوصی نیز زنان از جمله مدیران موفق هستند؛ این ها نیز نوعی ولایت است و سرمایه در دست آن ها است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور شدن موضوع خاصی است، افزود: به نظر من زنان نیز می توانند بعنوان رئیس جمهور انتخاب شوند.

نماینده مردم تبریز، تور تبریز لحظه آخری اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ادارات کل نیز زنان مدیریت را برعهده دارند و شورای نگهبان در این زمینه باید تجدید نظر کند و آقای کدخدایی نیز نباید در این موقعیت حساس چنین اظهاراتی را مطرح می‌کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *