ایرنا: گزارش ها حاکی است که به دلیل تشدید تنش ها میان کره شمالی و آمریکا و به رغم تحریم های شورای امنیت سازمان ملل، پیونگ یانگ به سرعت در حال خرید و تامین مواد غذایی از چین است
سازمان ملل اعلام کرده که کره شمالی از سال ۱۹۹۰ به این طرف با کمبود موادغذایی روبرو بوده است و ۷۰ درصد از جمعیت کشور به کمک های غذایی دیگر کشورها و این سازمان وابسته هستند.

\r\n
این روزنامه می نویسد که صادرات برنج تعمیرات موبایل,آموزش تعمیرات موبایل, تعمیرات لپ تاپ در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ میلادی به کره شمالی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده و در سه ماه بعدی به ۱۱ میلیون تن افزایش یافته است.

\r\n\r\n
این نشریه می افزاید که بسیاری از مواد غذایی از چین به کره شمالی صادر می شود و صادرات دستکم ۳۰ قلم از این مواد در سال گذشته میلادی به کره شمالی بعضا بین ۱۳ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

\r\n\r\n
چین با این احوال از این هفته اعلام کرد که واردات محصولات دریایی از کره شمالی تعمیرات موبایل را متوقف کرده است که می تواند نزدیک به ۱۹۰ میلیون دلار درامد ارزی آن کشور را کاهش دهد.

\r\n\r\n
البته بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل صادرات مواد غذایی به کره شمالی ممنوع نشده است اما چین برای کاستن از کمک هایش به کره شمالی تحت فشار واشنگتن و متحدانش قرار دارد.

\r\n\r\n
ایرنا: گزارش ها حاکی است که به دلیل تشدید تنش ها میان کره شمالی و آمریکا و به رغم تحریم های شورای امنیت سازمان ملل، تعمیر لپ تاپ ایسوس پیونگ یانگ به سرعت در حال خرید و تامین مواد غذایی از چین است.

\r\n\r\n

 این در شرایطی است که آمریکا از چین خواسته است بر اساس تحریم های سازمان ملل از ارایه چنین کمک هایی به کره شمالی خودداری کند.

\r\n\r\n
یک رسانه هنگ کنگی گزارش کرده است که در سال گذشته میلادی چین همچنان بزرگترین تامین کننده مواد غذایی برای کره شمالی بوده است.

\r\n\r\n
بسیاری از مردم در کره شمالی با کمبود این مواد روبرو هستند تیک بان و «ساوت چاینا» روز پنجشنبه اعلام کرد که این کشور به بشدت به چین وابسته است.

\r\n\r\n

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *