خبرگزاری تسنیم: شبکه تلویزیونی ARD آلمان فیلمی را از دوپینگ گسترده در فوتبال برزیل پخش کرد که یکی از نویسندگان آن هایو اشپیلت روزنامه‌نگار مطرح ورزشی آلمان که در حوزه پرونده‌های دوپینگ فعالیت می‌کند است
در ادامه این فیلم دکتر محمد برکت روزنامه‌نگاری را که در نقش ورزشکار به کلینیکش مراجعه کرده بود را به یک فروشنده متصل می‌کند تا بتواند از او موادی همانند ناندرولون، تستوسترون و هورمون‌های رشد را خریداری کند. در این فیلم همچنین گفته می‌شود که عکس‌هایی از پزشک کلینیک با کاکا و ریوالدو، ۲ ستاره پیشین تیم ملی فوتبال برزیل در آن قرار دارند. هر چند مشخص نیست که آیا آنها از خدمات این کلینیک استفاده کرده‌اند یا خیر. همچنین پزشک کلینیک عکسی از خود با گوئررو، کاپیتان تیم ملی فوتبال پرو روی دیوار آویزان کرده است. بازیکنی که به خاطر نقض قوانین ضد دوپینگ ابتدا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را با حکم فیفا از دست داده بود اما با کاهش دوران محرومیتش توانست به این رقابت‌ها برسد. شورای پزشکی شهر سن پائولو تحقیقاتی را علیه دکتر محمد برکت آغاز کرده است اما هنوز نتایج آن اعلام نشدند.

فیلم افشاگرانه هایو اشپیلت که پیش از با انتشار گزارش‌هایی درباره پرونده دوپینگ ورزشکاران روسی حسابی سروصدا کرده بود این‌گونه آغاز می‌شود: یک روزنامه‌نگار تحت پوشش ورزشکار وارد کلینیکی در شهر سان‌پائولو می‌شود. مدیر این کلینیک ورزشی دکتر محمد برکت است. در نخستین جلسه کلینیک دکتر برکت برای ورزشکار مراجعه‌کننده جهت آماده‌سازی بیشتر افزودنی‌های مواد غذایی نوشته می‌شود. پس از تجزیه و تحلیل این موارد در آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ (WADA) مکمل‌های ممنوعه آناستروزول و کورتیزول شناسایی شدند.

خبرگزاری تسنیم: شبکه تلویزیونی ARD آلمان فیلمی را از دوپینگ گسترده در فوتبال برزیل پخش کرد که یکی از نویسندگان آن هایو اشپیلت روزنامه‌نگار مطرح ورزشی آلمان که در حوزه پرونده‌های دوپینگ فعالیت می‌کند است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *