خبرگزاری ایرنا:  با تشدید مناقشات لفظی میان واشنگتن و پیونگ یانگ، ژنرال «جوزف دانفورد» رییس ستاد کل ارتش آمریکا به کره جنوبی سفر کرده است تا در رایزنی با مقام های ارشد و نظامیان بلندپایه این کشور، راههای مقابله با کره شمالی را مورد بررسی قرار دهد
شماری از مقام های آمریکا از ترامپ خواسته اند لحن شدید خود را در قبال کره شمالی کاهش داده و به دنبال گفت و گو باشد.

\r\n\r\nاین در حالیست که تعمیرات تخصصی لپ تاپ رهبران کشورهای چین، کره جنوبی، ژاپن و آمریکا در روزهای اخیر به طور جداگانه و به صورت تلفنی با یکدیگر در باره تنش های شبه جزیره کره گفت و گو کرده اند.
مقام نظامی ارشد آمریکا که به محض ورود به کره جنوبی وارد پایگاه نظامی اوسان شده است، علاوه بر دیدار با شماری از ژنرال های کره ای قرار است امروز دوشنبه با «مون جائه این» رییس جمهور کره در باره تهدیدهای کره شمالی و راه های مقابله با آن تبادل تعمیرات گوشی نظر کند.

\r\n\r\n
این سفر پس از آن صورت می گیرد که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا می گوید برنامه های نظامی مقابله با کره شمالی چیدمان شده و کاملا آماده است.

\r\n
او پیشتر نیز وارد پایگاه هوایی یوکوتا در ژاپن شد و در آنجا با شماری از مقام های ارشد ژاپن دیدار و گفت و گو کرد.

\r\n\r\n
اگرچه چین در باره اینگونه اخبار مربوط سکوت کرده است اما رییس ستاد کل ارتش آمریکا پس از کره جنوبی راهی چین خواهد بلیط کیش شد.

\r\n\r\n
خبرگزاری ایرنا:  با تشدید مناقشات لفظی میان واشنگتن و پیونگ یانگ، ژنرال «جوزف دانفورد» رییس ستاد کل ارتش آمریکا به کره جنوبی سفر کرده است تا در رایزنی با مقام های ارشد و نظامیان بلندپایه این کشور، راههای مقابله با کره شمالی را مورد بررسی قرار دهد.
در این بین کره جنوبی بیشترین نگرانی ها را دارد و پیشتر خبرگزاری یونهاپ گزارش کرده بود که ممکن است حتی شهر سئول پایتخت این کشور تیک بان در صورت بروز جنگ و درگیری هدف حمله کره شمالی قرار گیرد.

\r\n\r\n
آمریکا و کره جنوبی نگران حمله موشکی کره شمالی هستند که گفته است تحریم های اخیر را با اقدامی قوی تلافی می کند.

\r\n\r\n
اعزام رییس ستاد کل ارتش آمریکا به کره جنوبی نشان می دهد که واشنگتن تهدیدها را تا اندازه ای جدی گرفته و به دنبال مقابله با آن است.

\r\n\r\n
با بالا گرفتن تنش ها در منطقه، کشورهای ذی ربط در حال هماهنگ کردن راهبردهای تعمیر لپ تاپ خود برای مقابله با کره شمالی هستند.

\r\n\r\nبا نزدیک شدن به پانزدهم اوت سالگرد پایان اشغال شبه جزیره کره از سوی ژاپن و همچنین ۲۱ اوت روز شروع رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا پیش بینی می شود، تنش ها افزایش یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *