روز گذشته، هیئت منصفه دادگاهی در ایالت دالاس، شعبه آمریکای نینتندو را به خاطر نقض حقوق پتنت کمپانی iLife Technologies به پرداخت ۱۰ میلیون دلار محکوم کرد

تکنولوژی پتنت iLife، به گونه ای طراحی شده بود که زمین خوردن افراد مسن را تشخیص داده و به والدین اجازه دهد کودکان خود را برای پیشگیری از «سندروم مرگ ناگهانی تور هوایی کرمان نوزاد» تحت نظر داشته باشند. این کمپانی در سال ۲۰۱۳، طلب ۱۴۴ میلیون دلار، یا چهار دلار به ازای ۳۶ میلیون سیستم Wii فروخته شده، کرد و خواست که نینتندو از استفاده از این تکنولوژی منع شود.

نینتندو سپس گفت که هیچ پتنتی را نقض نکرده و اطلاعات داخل پتنت iLife، به درستی نوشته نشده اند. گفتنی است iLife در زمان تشکیل پرونده علیه نینتندو، از شرکت های دیگری مانند فیت بیت و Under Armor نیز به دلیل مشابهی تور ارزان بالی شکایت کرد؛ با این همه، پرونده های فیت بیت و Under Armor مختومه اعلام شد و احتمالاً iLife خارج از دادگاه با این دو به توافق رسیده است. ضمناً گفته می شود که نینتندو به دنبال برگزاری دادگاه تجدید نظر است.

روز گذشته، هیئت منصفه دادگاهی در ایالت دالاس، شعبه آمریکای نینتندو را به خاطر نقض حقوق پتنت کمپانی iLife Technologies به پرداخت ۱۰ میلیون دلار محکوم کرد. این پرونده قضایی، در سال ۲۰۱۳ شکل گرفت و iLife، نینتندو قیمت تور اصفهان را به نقض حقوق پتنت خود به هنگام توسعه کنترلر حرکتی کنسول Wii متهم کرد.

——————-
خبرگزاری فارس: «ترکی الفیصل»، مدیر سابق سازمان استخبارات عربستان در مصاحبه‌ای روز جمعه با تکرار اتهامات اثبات‌نشده علیه ایران خواستار تلاش جمعی کشورهای منطقه علیه تهران شد
وی علاوه بر متهم کردن ایران به نداشتن سیستم قضایی با ثبات و دخالت نهادهای حکومتی در فضای اقتصادی، گفت: «ایران تور قبرس نوروز ۹۷ با تجاوزگری و نظامی‌گری در منطقه – از لبنان گرفته تا عراق و سوریه- پیشروی کرده است.»

مقام سابق عربستان در بخش دیگری از مصاحبه به موضوع تنش‌های دیپلماتیک کشورهای عربی با قطر پرداخت و گفت که امیر قطر، به مفاد توافقنامه یازده بندی امضا شده در سال ۲۰۱۵ متعهد نبوده است.

این شاهزاده عربستان در مصاحبه با شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» مدعی شد که سیاست‌های ایران باعث نامناسب شدن فضای برای تور زمینی اردبیل شرکت‌های تجاری در این کشور شود.

خبرگزاری فارس: «ترکی الفیصل»، مدیر سابق سازمان استخبارات عربستان در مصاحبه‌ای روز جمعه با تکرار اتهامات اثبات‌نشده علیه ایران خواستار تلاش جمعی کشورهای منطقه علیه تهران شد.
«ترکی الفیصل» در ادامه با نام بردن از یمن، بحرین و کویت، مدعی شد که ایران در حال انجام فعالیت‌های مخرب در این کشورها است و گفت: «ما چه اقدامی می‌توانیم انجام بدهیم؟ می‌توانیم تور چین نوروز ۹۷ با تلاش جمعی از بهره‌برداری ایران از تجاوزگری‌اش جلوگیری کنیم.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *