خبرگزاری تسنیم: شورای شهر پنجم مشهد با انتخاب شهردار جدید مشهد نخستین اقدام جدی خود را صورت داد و قاسم تقی‌زاده خامسی را به‌عنوان شهردار جدید مشهد انتخاب کرد
وی که دارای کارشناس ارشد عمران بوده؛ هم‌اکنون مشاور اتاق بازرگانی تهران است. همچنین شهردار جدید مشهد‌مقدس در سال‌های ۶۶ تا ۷۱ معاون‌ فنی استانداری خراسان‌رضوی بوده و با مسائل استان خراسان‌رضوی نیز تا حدی آشنایی دارد.

تقی‌زاده تعمیرات ۱۱۸ خامسی دارای تجربه‌ای ۲۵ ساله در مدیریت شهری و متولد مشهد است. وی ۶ سال معاون خدمات‌شهری کرباسچی در دوره حضورش در شهرداری تهران بوده است.

خبرگزاری تسنیم: شورای شهر پنجم مشهد با انتخاب شهردار جدید مشهد نخستین اقدام جدی خود را صورت داد و قاسم تقی‌زاده خامسی را به‌عنوان شهردار جدید مشهد انتخاب کرد.
——————-
خبرگزاری فارس: منابع مطلع روز سه‌شنبه از درگیری مرزی نیروهای اپل سنتر ارتش هند و چین در شمال دریاچه «پنگانگ» در لاکه واقع در جامو و کشمیر خبر دادند
خبرگزاری فارس: منابع مطلع روز سه‌شنبه از درگیری مرزی نیروهای ارتش هند و چین در شمال دریاچه «پنگانگ» در لاکه واقع در جامو و کشمیر خبر دادند.
ارتش‌های هند و چین هفته گذشته نشست مرزی را در «ناتولا» برای حل اختلاف‌های موجود برگزار کردند، ولی این نشست بیهوده بود و هر دو طرف بر مواضع خود پایبند ماندند.

به بلیط کیش نوشته وبگاه «ایندیا تودی» بعد از این درگیری سی دقیقه‌ای طرفین به مواضع خود بازگشتند. هند و چین بیش از هشت هفته است که بر سر منطقه «دوکلم» باهم تنش دارند.

روزنامه «چاینا مورنینگ پست» نیز روز گذشته در تحلیلی پیرامون درگیری نظامی محتمل چین و هند نوشت: ناظران می‌گویند در صورت شکست خوردن تلاش‌های هند و چین برای دستیابی به حل صلح آمیز مناقشات مرزی در فلات «دوکلم » در هیمالیا، نظامیان تعمیر لپ تاپ ایسوس این دو کشور خود را برای درگیری محتمل آماده می‌کنند.

چین از ارتش هند می‌خواهد از دوکلم عقب نشینی کند و هند نیز در مقابل از چین خواسته که ساخت این جاده را متوقف سازد.

بر این اساس، «آرون جیتلی» وزیر دفاع هند روز جمعه به پارلمان این کشور گفت که نیروهای مسلح کشور آماده هرگونه احتمالی هستند.

منابع نزدیک به ارتش چین نیز گفته‌اند که نیروهای مسلح این کشور به طور فزاینده‌ای برای بلیط هواپیمایی بروز درگیری احتمالی آماده می‌شوند.

به نوشته این وبگاه، پکن می‌خواهد جاده‌ای را در این فلات که هم چین و هم بوتان ادعای مالکیت آن را دارند، بنا کند. هند، اما مخالف ساخت این جاده بوده و نیروهای خود را در منطقه یاد شده مستقر کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *