خبرگزاری ایسنا: دو میلیارد نفر در سراسر جهان حساب بانکی ندارند یا از طریق تلفن همراه یا هر دستگاه دیگری، به یک موسسه مالی دسترسی ندارند
میزان جمعیت افراد بدون حساب بانکی در سراسر جهان در فاصله سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ از ۵۱ درصد به ۶۲ درصد رشد کرد.

زنان تنها بیش از نیمی (۵۵ درصد) از افراد بدون حساب بانکی در جهان را تشکیل می‌دهند.

مشارکت مالی در کاهش فقر با اهمیت شمرده می‌شود. حساب‌های تور یزد ارزان بانک‌های نقش مهمی در تشکیل و گسترش کسب و کارها داشته و معاملات را مطمئن، کارآمد و شفاف می‌کنند. با این همه پس‌اندازها و حسابها لزوما نابرابری در یک کشور را کاهش نمی‌دهد و برخی از ثروتمندترین کشورهای جهان بزرگترین شکاف را میان دارا و فقیر دارند.

خبرگزاری ایسنا: دو میلیارد نفر در سراسر جهان حساب بانکی ندارند یا از طریق تلفن همراه یا هر دستگاه دیگری، به یک موسسه مالی دسترسی ندارند.
بر تور ارزان گوانجو اساس گزارش بیزنس اینسایدر، اکثر بزرگسالان (۹۴ درصد) در کشورهای پردرآمد عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، در سال ۲۰۱۴ یک حساب بانکی داشتند در حالی که ۵۴ درصد در کشورهای در حال توسعه حساب بانکی داشتند. خاورمیانه با متوسط ۱۴ درصد، پایین‌ترین میزان دارندگان حساب بانکی را داشت.

کشوری مانند هند که ۲۱ درصد جمعیتش حساب بانکی ندارند و همین طور چین که حدود ۱۲ درصد جمعیتش بدون حساب تور آلمان بانکی هستند، از مناطقی هستند که پتانسیل رشد بالایی دارند.

اما بر پایه آمار بانک جهانی که بر مبنای اطلاعات از بیش از ۱۴۰ کشور بوده است، در فاصله سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴، حدود ۷۰۰ میلیون بزرگسال صاحب حساب بانکی شدند و جمعیت افرادی که حساب بانکی ندارند از ۲.۵ میلیارد نفر، به میزان ۲۰ درصد کاهش یافت.

تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ انجام گرفت حاکی از این بود که دولت‌ها و شرکت‌های خصوصی نقش حیاتی تور اهواز در کاهش شمار افراد بدون حساب بانکی، ایفا می‌کنند. پرداخت‌های دیجیتالی به قدرتمندسازی زنان کمک کرده و آنها را به مشارکت اقتصادی تشویق می‌کند.

آمار بانک جهانی نشان می‌دهد عدم داشتن حساب بانکی لزوما مانع استقراض نمی‌شود و چنین افرادی به شکل غیررسمی از خانواده، دوستان و یا از فروشگاه‌ها به صورت نسیه‌ای استقراض می‌کنند.

طبق آمار بانک جهانی، بیش از ۲۰ درصد بزرگسالانی که حساب بانکی تور شیراز زمینی ندارند، دستمزد یا حقوق دولتی را به صورت نقدی دریافت می‌کنند و بسیاری از افراد در کشورهای در حال توسعه صورتحساب‌ها و هزینه مدرسه را به صورت نقدی پرداخت می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *