: آبدوغ خیار یکی از غذاهای تابستانی کشورمان است که طرفداران بسیاری دارد. در گذشته این غذا یک غذای خیلی ساده محسوب می شده است ولی امروزه با اضافه کردن موادی مثل خامه ، کشمش ، گل محمدی و مغز گردو به صورت یک غذای مجلسی تهیه می شود

۲٫ مواد را خوب مخلوط می کنیم تا خامه و ماست کاملا در دوغ حل شوند. خیار را می توانیم به دو صورت خرد کنیم. روش اول رنده کردن است و روش دوم مانند سالاد شیرازی خیلی ریز خرد کنیم. در مرحله بعد باید سبزی را اضافه کنیم.

۱٫ ابتدا یک کاسه بزرگ انتخاب می کنیم و ماست چکیده و خامه را داخل کاسه می ریزیم. ماست و خامه را خوب مخلوط می کنیم ، سپس دوغ را اضافه می کنیم. مایع آب دوغ خیار نباید خیلی غلیظ باشد، اگر غلیظ بود کمی آب اضافه می کنیم.

۴٫ مواد را خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در مرحله آخر میتوانیم مانند آبگوشت مقداری نان داخل آب دوغ خیار ترید کنیم و در یخچال بگذاریم تا خنک شود. در صورتی که می خواهید سریع سرو کنید می توانید چند قطعه یخ داخل آب دوغ خیار بیندازید.

نکته: در صورت تمایل می‌توانید نصف پیمانه پیاز یا پیازچه ساطوری به آن اضافه کنید.

۳٫ سبزی خوردن را به خوبی خرد می کنیم و داخل کاسه می ریزیم. توجه داشته باشید حتما در سبزی خوردن نعناع هم موجود باشد ، زیرا نعناع طعم و بوی خیلی خوبی به این غذا می دهد. در مرحله بعد گردو و کشمش را اضافه می کنیم.

: آبدوغ خیار یکی از غذاهای تابستانی کشورمان است که طرفداران بسیاری دارد. در گذشته این غذا یک غذای خیلی ساده محسوب می شده است ولی امروزه با اضافه کردن موادی مثل خامه ، کشمش ، گل محمدی و مغز گردو به صورت یک غذای مجلسی تهیه می شود.

——————-

خبرگزاری مهر: در اردیبهشت امسال هزار و ۲۴۴ نفر در حوادث رانندگی جان باختند که در مقایسه با اردیبهشت سال قبل ۳ درصد کاهش یافته است
در این مدت استان های فارس با ۲۳۷، کرمان با ۲۱۳ و تهران با ۱۷۰ بیشترین و استان های ایلام با ۲۵، اردبیل با ۲۷ و خراسان جنوبی با ۳۲ نفر کمترین تلفات حوادث رانندگی را داشته اند.

در این مدت سی هزار و ۵۶۱ نفر نیز در تصادفات مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴.۷ درصد بیشتر شده است.

در دو ماهه ابتدایی سال جاری از کل تلفات حوادث رانندگی یکهزار و ۹۳۵ نفر مرد و ۶۱۴ نفر زن بودند. همچنین از کل تلفات یکهزار و ۷۲۴ نفر در مسیرهای برون شهری، ۶۵۱ نفر در محورهای درون شهری، ۱۷۳ نفر در مسیرهای روستایی و یک نفر در مسیری نامعلوم جان خود را از دست داده اند.

خبرگزاری مهر: در اردیبهشت امسال هزار و ۲۴۴ نفر در حوادث رانندگی جان باختند که در مقایسه با اردیبهشت سال قبل ۳ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش در دو ماهه نخست سال جاری ۵۸ هزار و ۷۵۲ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۴۰ هزار و ۹۱۳ نفر مرد و ۱۷ هزار و ۸۱۲ نفر زن بودند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷.۸ درصد افزایش یافته است.

در دو ماهه نخست سال جاری دو هزار و ۵۴۹ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات دو هزار و ۴۴۶ نفر بود، ۴.۲ درصد افزایش یافته است.

رشد تلفات حوادث رانندگی در دو ماهه امسال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *