ایرنا: پژوهشگران دانشگاه مونیخ آلمان با استفاده از گیاه تنباکو یک عامل زیستی تخریب پذیر ساختند که با ایجاد بوی بد، حشرات را از گیاهان دور می کند

بر اساس آزمایش اولیه، ماده سی.بی.تی اُل حشرات را مسموم نمی کند اما موجب محافظت از گیاهان در برابر آنها می شود.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Green Chemistry منتشر شده است.

برای این منظور بخش از ژنوم تنباکو که مسوول تولید این مولکول است جدا و درون ژنوم باکتری «کولای»** وارد شد. سپس این باکتری دستکاری شده را با استفاده از سبوس گندم تغذیه کردند تا عامل فعال موردنظر را تولید کند.

محققان برای ساخت این ماده از گیاه تنباکو الهام گرفتند که برای محافظت از خود در برابر حشرات، مولکولی به نام «سی.بی.تی اُل»* تولید می کند.

پژوهشگران دانشگاه مونیخ آفتکش جدیدی ساخته اند که پس از اسپری شدن روی گیاهان، بوی ناخوشایندی منتشر می کند و بدون آسیب رساندن به محیط، حشرات را می راند.

همچنین این ماده بر باکتری های گرم مثبت، تاثیر می گذارد؛ بنابراین می توان از آن به عنوان اسپری گندزدا نیز استفاده کرد.

ایرنا: پژوهشگران دانشگاه مونیخ آلمان با استفاده از گیاه تنباکو یک عامل زیستی تخریب پذیر ساختند که با ایجاد بوی بد، حشرات را از گیاهان دور می کند.

به نقل از پایگاه خبری «ساینس دیلی» آمریکا، آفتکش های صنعتی که برای از بین بردن حشرات موذی به کار می رود، زنبورها، سوسک ها، پروانه ها و ملخ ها را از بین می برد و تنوع گونه های خاکی و آبی را به خطر می اندازد؛ به طوری که پیامدهای ناگوار آن سال ها برجای می ماند.

از آنجا که این ماده از نظر زیستی تخریب پذیر است، پس از مصرف در محیط انباشته نمی شود.

——————-

 خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای که بخش کوتاهی از آن روز پنج‌شنبه منتشر شد، توافق هسته‌ای با ایران را «مرده» توصیف کرد و گفت هدفش از سفر به اروپا متقاعد کردن اروپایی‌ها به خروج از این توافق نبوده است
نتانیاهو افزود: «در گذشته‌ دیده‌ام که زمانی که ایران با فشار قدرتمند روبرو می‌شود، و بله، البته پاسخ نظامی باورپذیر، و در وهله نخست با تحریم‌های فلج‌کننده، آن‌ها پای میز می‌آیند.»

 خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای که بخش کوتاهی از آن روز پنج‌شنبه منتشر شد، توافق هسته‌ای با ایران را «مرده» توصیف کرد و گفت هدفش از سفر به اروپا متقاعد کردن اروپایی‌ها به خروج از این توافق نبوده است.

مصاحبه نتانیاهو همزمان با سفر او به سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس منتشر می‌شود. او پیش از سفر گفته بود قصد دارد با سران این سه کشور درباره «فعالیت‌های مخرب ایران در منطقه» صحبت کند.

او در پاسخ به اینکه آیا این مسیر به اقدام نظامی ختم نمی‌شود، گفت: «به هیچ وجه. به فشار ختم می‌شوند. فشار می‌تواند به روش‌های مختلف باشد.»

او در پاسخ به این گفته مجری که عنوان کرد جهان از تحریم‌ها حمایت نخواهد کرد، گفت: «این اتفاق همین حالا افتاده است. بر خلاف آنچه که یک شبکه تلویزیونی دیگر گزارش کرد، من اینجا نیامده‌ام که تلاش کنم سه کشور اروپایی را به ترک توافق متقاعد کنم.»

وی افزود: «بحث‌های من در این مورد نبود. من گفتم، توافق مرده است. تمام شده است. به خاطر نیروی تحریم‌های اقتصادی.»

وی در این مصاحبه که مشروح آن ساعاتی دیگر در برنامه «نیوزنایت» شبکه «بی. بی. سی» پخش می‌شود، در پاسخ به این سوال که چطور می‌خواهد از دستیابی ایران به سلاح اتمی جلوگیری کند، گفت: «به هر نحوی که لازم باشد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *