خبرآنلاین: علیرضا فغانی بازی آرژانتین – فرانسه را هم به خوبی قضاوت کرد و سوت هایی که او زد، مورد قبول فوتبال دنیا قرار گرفت
روایت فغانی از قضاوت بازی آرژانتین - فرانسه

* در یکی دو سال اخیر خیلی از شما در داخل ایران انتقاد می‌شد. روزهای سختی داشتی ولی الان همه انتظار دارند فینال جام جهانی را قضاوت کنی؟

کلیت بازی، خیلی سخت و درگیرانه بود. اولا اینکه یک مسابقه حذفی بود و دو تیم مدعی جام روبه‌روی هم قرار گرفتند. سبک بازی‌های آنها با تیم‌هایی که تا به حال برایشان سوت زده بودم فرق داشت. آنها هر دو تیم‌های فیزیکی بودند و تنش زیادی در بازی وجود داشت. البته ما با تیم داوری سعی کردیم مسابقه را کنترل کنیم چون اگر غفلت می‌‌کردیم ممکن بود از دستمان در برود. با این حال توانستیم موفق باشیم و به نظر می‌رسد در صحنه‌هایی که سوت زدیم، تصمیمات درستی گرفتیم.

ما در لیگ ایران هم ۱۰ کیلومتر می‌دویم ولی فکر می‌کنم دیروز بالای ۱۲ کیلومتر دویده‌ام. سعی کردم به صحنه‌ها نزدیک باشم و حاصل کارم هم موفقیت‌آمیز بوده است.

خبرآنلاین: علیرضا فغانی بازی آرژانتین – فرانسه را هم به خوبی قضاوت کرد و سوت هایی که او زد، مورد قبول فوتبال دنیا قرار گرفت. فغانی همچنان بهترین قضاوت های جام جهانی را انجام می دهد و حالا ایرانی ها امیدوارند فینال جام جهانی هم به او برسد؛ اتفاقی که اگر رخ دهد، بزرگ ترین افتخار تاریخ داوری فوتبال ایران محسوب می‌شود.

* درباره بازی آرژانتین – فرانسه صحبت کنید. قضاوت این بازی بزرگ و حساس چطور بود؟

* دوندگی شما در بازی دیروز خیلی زیاد بود.

تصمیم‌گیری درباره استفاده از ویدئو چک بر عهده ما نیست. داورانی که نشسته‌اند و از مانیتور بازی را می‌بینند، اگر احساس کند داور اشتباه کرده یا در یک تصمیم مردد است، به او اعلام می‌کنند که می‌تواند ویدئو چک بدهد اما تا اینجا خدا را شکر تصمیماتی که گرفته‌ایم از نظر گروه داوری درست بوده. این اتفاق بزرگی برای من است و هیچ کدام از اشتباهات بزرگ را تا به حال نداشته‌ایم.

* شما جزو معدود داورانی هستید که از سیستم VAR یا همان ویدئو چک استفاده نکرده‌اید.

همیشه سعی کرده‌ایم قدم‌هایمان روی زمین باشد. خیلی به آسمان پرواز نمی‌کنیم با این تمجیدها. دلسرد هم نشدیم با انتقادها. به پیام‌های پرمهری که از ایران می‌رسد افتخار می‌کنیم و امیدوارم دعای خیر پشت سرمان باشد و فینال به ما برسد. برای این کار خیلی تلاش می‌کنیم اما باید دید چه اتفاقی می‌افتد. نمی‌دانم در نهایت این اتفاق خواهد افتاد یا نه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *