ایسنا نوشت: وزیر دفاع آمریکا حمایت خود را از تلاش‌های بین المللی برای حل سیاسی بحران سوریه اعلام و به تلاش آمریکا برای نزدیک کردن روند ژنو و آستانه برای حل و فصل این بحران اشاره کرد
قرار است ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طی نشست اقتصادی آسیایی در ویتنام با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود دیدار و درباره حل بحران سوریه با او گفتگو کند.

اخیرا داعش در پی پیشروی ارتش سوریه و عراق بیشتر مناطق خود را در این دو کشور از دست داد و تنها برخی از مناطق صحرایی در مرز عراق و سوریه در دست این گروه باقی مانده است.

 ایسنا نوشت: وزیر دفاع آمریکا حمایت خود را از تلاش‌های بین المللی برای حل سیاسی بحران سوریه اعلام و به تلاش آمریکا برای نزدیک کردن روند ژنو و آستانه برای حل و فصل این بحران اشاره کرد.
به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در گفتگو با خبرنگاران گفت: من با استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه درباره امکان انتقال آنچه در مذاکرات آستانه بررسی می‌شود به ژنو صحبت زیادی کردم.

قرار است دور جدید مذاکرات آستانه نیز ۲۸ نوامبر(۷ آذر) برگزار شود.

روسیه، ترکیه و ایران از چند ماه پیش مذاکراتی را در آستانه درباره توقف خشونت‌ها در سوریه از طریق ایجاد مناطق کاهش تنش آغاز کرده‌اند.

ماتیس که تور سفرهای اروپایی خود را از فنلاند آغاز کرده، گفت: با فروکش کردن سریع قدرت داعش و از دست دادن مناطق تحت سیطره خود، اکنون باید بر شکست این گروه در مناطق و ممانعت از درگیری با کاهش شکاف میان نیروهای روسیه و آمریکا متمرکز شد.

——————-

خبرآنلاین:  ماموران گمرک ۱۰ بسته طلای کار شده قاچاق را از کمر یک مسافر ورودی کشف کردند.

مقدار طلای کشف شده ۱۷۳۸ گرم بود که ماموران گمرک از یک مسافر ورودی از کشور ترکیه در مرز بازرگان کشف کردند
بر اساس اعلام سازمان جهانی گمرک در سال ۲۰۱۷  گمرک ایران رتبه دوم جهانی را در مبارزه با قاچاق کالا کسب کرده است. 

خبرآنلاین:  ماموران گمرک ۱۰ بسته طلای کار شده قاچاق را از کمر یک مسافر ورودی کشف کردند.

مقدار طلای کشف شده ۱۷۳۸ گرم بود که ماموران گمرک از یک مسافر ورودی از کشور ترکیه در مرز بازرگان کشف کردند. این مقدار طلا در کمر این مسافر و در زیر لباس ها به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود که با هوشیاری ماموران گمرک کشف شد.
معصومی مدیر کل گمرک بازرگان با اعلام این مطلب گفت: دیشب ماموران این گمرک موفق شدند از یک مسافر ورودی مقدار ۱۷۳۸ گرم طلای کار شده را کشف و ضبط کنند.

وی ارزش طلاهای کشف شده را یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: فرد دستگیر شده با مخفی کردن این طلاها در داخل لباس های خود قصد داشت این طلاهای قاچاق را به داخل کشور وارد کند.

مدیر کل گمرک بازرگان اعلام کرد : فرد دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقامات قضایی تحویل داده شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *