خبرگزاری فارس: سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای عملیات رعد ۴ در سطح شهر تهران خبر داد و اظهار داشت: به لطف خدا و همت شبانه‌روزی همکاران در کلانتری‌های تهران و پلیس پیشگیری، چهارمین مرحله رعد به مرحله اجرا درآمد
فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: در ۴۸ ساعت گذشته با هماهنگی مقام قضایی، پلیس به ۱۵۸ مخفیگاه و پاتوق سارقان و مال‌خران یورش برد و ۳۷۳ سارق و مال‌خر را دستگیر کرد.

سردار رحیمی اعلام کرد: به دنبال این هستیم تا با رویکرد جامعه‌محوری محلات را از وجود قاچاقچیان و همچنین کسانی که بر هم زننده نظم و امینت هستیم پاک کنیم؛ از مردم انتظار داریم که مخفیگاه‌ها و پاتوق‌های مجرمان را به پلیس اطلاع دهند تا پلیس با آنها برخورد قاطع و جدی داشته باشد.

وی افزود: اگر پلیس تجهیز شود و امکاناتش بیشتر از این باشد می‌تواند با توانمندی بالا بر سرعتش بیفزاید و دستگیری و برخورد با مجرمان را سرعت بخشد.

سردار رحیمی در خصوص تابعیت افراد دستگیر‌شده گفت:‌ در بین دستگیرشدگان علاوه بر اتباع ایرانی تعدادی سارق افغانی نیز دیده می‌شود به طور مثال یک گروه دو نفره در بین دستگیرشدگان شدند که ۲۰۰ رأس گوسفند دزدیده‌اند.

خبرگزاری فارس: سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای عملیات رعد ۴ در سطح شهر تهران خبر داد و اظهار داشت: به لطف خدا و همت شبانه‌روزی همکاران در کلانتری‌های تهران و پلیس پیشگیری، چهارمین مرحله رعد به مرحله اجرا درآمد.
سردار رحیمی از همکاری دستگاه قضایی، قضات، دادسرای تهران و دادستانی تهران تقدیر و تشکر کرد.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص اقدامات پلیس و کاهش آمار سرقت در تهران اعلام کرد: به لطف خدا در دو سه ماهه وقوع سرقت ۶ درصد کاهش داشته و نرخ کشف ۱۷ درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد پلیس تهران به تلاش بی‌وقفه مأموران پلیس پیشگیری،‌ کلانتری‌ها و همچنین پلیس مبارزه با مواد مخدر اشاره و تصریح کرد: دو باند توزیع‌کننده عمده مواد مخدر نیز شناسایی و متلاشی شد که یکی از باندها حدود ۳۰۷ کیلو مواد کشف شد؛ همچنین ۵۰ کیلو مواد مخدر نیز توسط کلانتری‌ها در عملیات رعد ۴ کشف و ضبط شد و ۲۳۲ توزیع‌کننده و خرده‌فروش مواد مخدر نیز دستگیر شدند.

سردار رحیمی ارزش ریالی اموال مکشوفه مسروقه را ۶ میلیارد تومان برآورد کرد.

این مقام ارشد پلیس تهران تصریح کرد: در این عملیات هزاران فقره سرقت کشف شد؛ همچنین ۱۴ باند مهم سارقان منزل، خودرو، مغازه و لوازم خودرو منهدم و حدود ۲۰۰ دستگاه انواع خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه کشف و ضبط شد.

وی افزود: در این عملیات ۳۰ قبضه سلاح کشف شد که ۲۴ قبضه جنگی و شکاری و ۶ قبضه قلابی بوده است.

سردار رحیمی ادامه داد: ۶۰ هزار سی‌دی مبتذل و بازی‌های رایانه‌ای نیز در این عملیات به دست آمد.

این مقام ارشد پلیس تهران در خصوص اجرای پلیس دوچرخه‌سوار گفت: این طرح هنوز اجرایی نشده است؛ پلیس دوچرخه‌سوار پیشنهاد شده اما باید کار کارشناسی بر روی آن انجام شود و در صورت تصویب سلسله‌مراتب فرماندهی ناجا و رده‌های مسئول اجرایی خواهد شد.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت هدف از اجرای طرح رعد ۴ را نمایش توانمندی و غلبه پلیس بر سارقان دانست و گفت:‌تلاش داریم با مدیریت انتظامی بتوانیم ریسک وقوع جرم در مجرمان را بالا برده و چرخه ارتکاب جرم با اقدامات آفندی پلیس ناکام بگذاریم.

وی به انهدام سه باند قاچاق کالا پرداخت و گفت: این قاچاقچیان به قاچاق پارچه، دارو، فرش، ریسیور و … مبادرت می‌ورزیدند که ارزش ریالی کالاهای مکشوفه ۴٫۵ میلیارد تومان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *