خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیسیون نیروهای مسلح در مجلس سنای آمریکا با بیان اینکه دست کم ۲۰ شهروند آمریکایی در حال حاضر در زندان‌های مصر هستند، خواهان آزادی هرچه‌سریع‌تر آنها شد
به نقل از النشره، جان مک‌کین، رئیس کمیسیون نیروهای مسلح در مجلس سنای آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواست تا بر مسئولان مصری جهت آزاد کردن آمریکایی‌های بازداشت شده اعمال فشار کند.

وی تور اهواز لحظه آخری دولت مصر را به نقض مداوم حقوق بشر متهم کرد.
مک‌کین از ترامپ همچنین خواست تا از ارائه هرگونه کمک‌های خارجی به مصر صرف نظر کند و برنامه‌های حمایت مالی نظامی از این کشور را متوقف کند و علاوه بر آن، به حمایت از طرف‌ها از جمله شهروندان مصری و آمریکایی و سازمان‌هایی که برای “دموکراسی و آزادی در مصر می‌جنگند”، ادامه دهد.

وی از لغو اعطای کمک‌ها به مصر به ارزش ۹۶ میلیون دلار و تعویق در ارائه تور ارزان خارجی ۱۹۵ میلیون دلار دیگر به عنوان حمایت مالی نظامی از مصر استقبال کرد.

وی تاکید کرد، دولت آمریکا باید خواهان آزادی حدود ۲۰ زندانی آمریکایی شود که از جمله آنها احمد عطوی و مصطفی قاسم هستند که با اتهام‌های باطل بازداشت شده و ظرف چهار سال بدون صدور حکمی در حبس به سر می‌برند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیسیون نیروهای مسلح در مجلس سنای آمریکا با بیان اینکه دست کم ۲۰ شهروند آمریکایی در حال پرواز چارتر حاضر در زندان‌های مصر هستند، خواهان آزادی هرچه‌سریع‌تر آنها شد.
این مقام آمریکایی خاطرنشان کرد، تصمیم برای توقف ارائه برخی از کمک‌ها بهترین اقدامی بود که دولت آمریکا می‌توانست اتخاذ کند.

——————-
خبرگزاری ایسنا: زمین لرزه ای به بزرگی ۴٫۷ ریشتر، بهاباد در استان یزد را لرزاند.

این زمین لرزه در عمق  ۱۰ کیلومتری زمین در ساعت ۲۱:۴۱:۱۶  امروز شنبه، چهارم شهریور، در منطقه بهاباد در استان تور ارزان بانکوک یزد رخ داد
خبرگزاری ایسنا: زمین لرزه ای به بزرگی ۴٫۷ ریشتر، بهاباد در استان یزد را لرزاند.
موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، محل دقیق وقوع این زمین‌لرزه را، ۲۸ کیلومتری بهاباد استان یزد، ۳۱ کیلومتری کوهبنان استان کرمان و ۶۰ کیلومتری کیانشهر استان کرمان اعلام کرده است.

این زمین لرزه در عمق  ۱۰ کیلومتری زمین در ساعت ۲۱:۴۱:۱۶  امروز شنبه، چهارم شهریور، در منطقه بهاباد در استان یزد تور ارزان ایتالیا رخ داد.

از خسارات احتمالی این زمین‌لرزه هنوز خبری منتشر نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *