ایران ورزشی: حضور در نخستین شهرآورد، روز موفقی را برای او رقم زد. یک روز ویژه همراه با یک نمایش کم نقص. شجاع همانی بود که هواداران انتظارش را می‌کشیدند
ایران ورزشی: حضور در نخستین شهرآورد، روز موفقی را برای او رقم زد. یک روز ویژه همراه با یک نمایش کم نقص. شجاع همانی بود که هواداران انتظارش را می‌کشیدند. بدون ریسک، موفق در نبردهای هوایی و مسلط روی زمین. بازیکنی که همراه با سیدجلال حسینی، اجازه ندادند استقلال موقعیتی جدی روی دروازه پرسپولیس خلق کند. خلیل‌زاده برد در شهرآورد را مهم‌تر از انجام بازی جذاب می‌داند. او می‌گوید مهم این است که ببریم، یک-صفر یا ۴- صفر فرقی ندارد.

البته برانکو نشان داده روی تو به‌عنوان مدافع اصلی پرسپولیس حساب باز کرده. خسته نمی‌شوی اینقدر بازی می‌کنی و استراحت نداری؟

اما گفته می‌شود فدراسیون فوتبال هم روی این درگیری ریز شده و قصد دارد تو را محروم کند.

این فصل انواع و اقسام آسیب‌دیدگی‌ها را تجربه کردی. شاید دلیلش همین حضور متوالی در ترکیب پرسپولیس است.

 فکر نمی‌کنم. چند هفته قبل کمرم ضربه خورد و کمی درد داشتم اما بازی کردم. دیروز هم زانویم مشکل پیدا کرد که امیدوارم جدی نباشد.

 چرا باید خسته شوم؟ قرارداد بسته‌ام و پول می‌گیرم که بازی کنم. در خدمت تیم هستم. هر وقت بگویند بازی کن، بازی می‌کنم و هر وقت هم استراحت دادند با کمال میل می‌پذیرم.

 برای ما شاد کردن دل هواداران در اولویت بود. بگذارید بگویند تا صبح زیر توپ زدند. مهم این بود که ما بازی را بردیم. هر چند که این اتفاق هم اصلا در شهرآورد رخ نداد و ما سعی کردیم مثل همیشه و روی زمین بازی کنیم.

 من زکی‌پور را اصلا ندیدم و سمت او هم نرفتم. فیلم بازی را ببینید تا حرف‌های مرا بپذیرید.

 من با همه مدافعان راحتم. کنار سیدجلال یا محمد انصاری فرقی ندارد. حتی اگر به دفاع چپ بروم یا دفاع راست. برایم تفاوتی ندارد، چون همه ما برای رسیدن به یک هدف تلاش می‌کنیم.

 هنوز پزشکان نظری نداده‌اند. امروز مشخص می‌شود می‌توانم مقابل سایپا بازی کنم یا نه.

 من تجربه بازی در شهرآورد اصفهان و تبریز را داشتم اما این شهرآورد با بقیه قابل مقایسه نیست. بازی پرسپولیس- استقلال بازی بزرگی است که هر بازیکنی آرزوی حضور در آن را دارد. از بازیکن بزرگ گرفته تا کوچک.

به بازی سایپا می‌رسی؟

 علی قربانی و فرشید اسماعیلی بازیکنان ارزنده‌ای هستند. آنها تلاش خود را انجام دادند اما موقعیتی نصیب‌شان نشد. خط دفاع ما کم نقص کار کرد و امیدوارم بتوانیم به همین روند ادامه بدهیم.

 چه محرومیتی؟ اصلا من کجا با زکی‌پور درگیر شدم؟ فقط در یک صحنه با شجاعیان برخورد کردم که آن هم در حد محرومیت نبود. اینها شایعه‌هایی است که در یک رسانه مطرح شده و به هیچ وجه هم مستند نیست.

 گفتم که برد مهم است، چه یک بر صفر و چه ۴ بر صفر. نوع و روش بازی را فراموش کنید. اینها برای ما در اولویت قرار ندارند.

خط دفاع پرسپولیس مقابل استقلال روز کم‌ اشتباهی را پشت سر گذاشت. مهاجمان استقلال کم اثر بودند یا شما کم نقص؟

یعنی خودت به‌عنوان بازیکن پرسپولیس، از این بازی و نتیجه یک بر صفر راضی هستی؟

از وقتی جلال حسینی آمده، خط دفاع پرسپولیس کم اشتباه‌تر از قبل بازی می‌کند. بازی کنار سیدجلال چطور است؟ سابقه‌اش را در تیم ملی داشتی؟

 نه، این موضوع را قبول ندارم. شرایط شهرآورد فرق می‌کند. ضمن اینکه همه تیم‌ها مقابل پرسپولیس دفاعی بازی می‌کنند. این روش بازی، شرایط را کمی سخت می‌کند. باز هم تکرار می‌کنم، مهم ۳ امتیاز بود که گرفتیم.

سوال آخر. هنوز امید داری در فهرست کی‌روش باشی یا به کل دور تیم ملی را خط کشیده‌ای؟

به دور از همه این بحث ها، شهرآورد برای تو که نخستین‌بار تجربه‌اش می‌کردی چطور گذشت؟

 به نظر شما می‌شود یک تیم در طول ۹۰ دقیقه یک شوت هم به سمت دروازه حریف نزند؟ منظور من از موقعیت گل، توپ‌های خطرناکی بود که خوشبختانه در این بازی زیاد روی دروازه پرسپولیس نیامد.

زکی‌پور چطور؟ گویا با او هم برخورد داشتی.

تو البته با همین شجاعیان در یک صحنه درگیر شدی. ماجرا چه بود؟

داریوش شجاعیان بعد از پایان شهرآورد گفت پرسپولیس با زیر توپ زدن بازی را برد. یعنی پرسپولیس یک توپ آورد، گل زد و ۳ امتیاز را گرفت. چه دفاعی مقابل حرف‌های شجاعیان داری؟

با این حرف تو موافق نیستم که معتقدی استقلال موقعیت گل نداشت. جابر انصاری که به زمین آمد دو، سه موقعیت به دست آورد.

سیدجلال یا محمد انصاری؟ کنار کدامیک راحت تری؟

پرسپولیس مثل بازی‌های قبل نمایش درخشانی ارائه نداد‌. اثری از پرسپولیس همیشگی را در این بازی ندیدیم. تیمی که ۹۰ دقیقه روی دروازه حریفان فشار می‌آورد و موقعیت‌های متعددی خلق می‌کرد. این را می‌پذیری؟

 داریوش یکی از رفقای صمیمی من است اما در فوتبال چنین اتفاق‌هایی پیش می‌آید. شجاعیان یک مقدار بزرگنمایی کرد و صورتش را گرفت. در حالی که اصلا ضربه‌ای به او وارد نشد.

 در تیم ملی زیاد نتوانستم کنار سیدجلال بازی کنم. او بازیکن با تجربه‌ای است، هم از نظر فنی و هم اخلاقی. کنار او تجربه کسب می‌کنم و امیدوارم بتوانیم همراه هم بهترین بازی‌ها را انجام بدهیم.

 من تمام انرژی‌ام را در زمین می‌گذارم تا بهترین بازی‌ها را انجام بدهم. اگر کی‌روش دعوتم کند خوشحال می‌شوم. اگر هم نه آرزو می‌کنم تیم ملی بهترین نتایج را کسب کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *