خبرگزاری فارس: «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه در راستای تلاش برای کاتنش از تنش‌ها در روابط ایران و عربستان سعودی، هفته آینده به روسیه، کویت و قطر سفر خواهد کرد
رسانه‌های ترکیه گزارش دادند اردوغان در این سفرها تلاش خواهد کرد راه حلی برای کاستن از تنش‌های دیرپا در روابط عربستان سعودی و ایران پیدا کند.

خبرگزاری فارس: «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه در راستای تلاش برای کاتنش از تنش‌ها در روابط ایران و عربستان سعودی، هفته آینده به روسیه، کویت و قطر سفر خواهد کرد.
مسکو که از مدت‌ها پیش همکاری‌های نزدیکی با تهران دارد، در ماه‌های گذشته تلاش کرده روابطش با عربستان را هم بهبود ببخشد. سیاست خارجی خنثی کویت باعث شده این کشور نقش مهمی در تلاش‌ها برای حل مناقشات میان قطر و عربستان سعودی داشته باشد.

——————-

خبرگزاری مهر: تیم ملی کونگ فو ایران هفتمین دوره رقابتهای قهرمانی جهان در چین را با چهار مدال طلا، نقره و برنز آغاز کرد
سیدحامد کاتوزی در فرم سنتی «یانگ تای چی» با اختلاف ۳ صدم نسبت به نفر اول از هنگ کنگ، به مدال نقره رسید. حسن قاسمی و محسن روزبهانی هم در سبک های «شینگ یی» و «شائولین» صاحب مدال برنز شدند.

این دوره از رقابتها تا روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه ادامه خواهد داشت. 

خبرگزاری مهر: تیم ملی کونگ فو ایران هفتمین دوره رقابتهای قهرمانی جهان در چین را با چهار مدال طلا، نقره و برنز آغاز کرد.

در حاشیه رقابتهای روز نخست، جلسه کمیته فنی مسابقات قهرمانی جهان برگزار شد. ضمن اینکه در جریان مراسم افتتاحیه، «آنتونی ‌گو» نایب رییس اجرایی فدراسیون جهانی ووشو یادآور شد که هدف مسابقات قهرمانی جهان کونگ فو، زنده نگه داشتن روح هنر رزمی ووشو است.

وی تاکید کرد: تمرکز این مسابقات بیش از جنبه ورزشی، بر روح ورزش های رزمی و روش‌های سنتی ووشو متمرکز است.

 این دوره از رقابتها امروز پنجشنبه با حضور ۳۸۰۰ ورزشکار از ۵۷ کشور به میزبانی چین در شهر «امی شان» آغاز شد. در روز نخست ۹ نماینده از کشورمان در فرم های بدون سلاح به دیدار رقبای خود رفتند که در این بین سعید عطازاده در فرم سنتی «چن تای چی» موفق به کسب مدال طلا شد. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *