خبرگزاری مهر: به نقل از دیلی صباح، «بنعلی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه که برای دیدار با «مایک پنس»، معاون رئیس جمهوری آمریکا و در راستای گفتگو برای تنش زدایی در روابط میان دو کشور راهی آمریکا شده است، امروز در گفتگو با خبرنگاران در واشنگتن، گفت ترکیه و آمریکا باید گذشته را پشت سر گذاشته و به جای آن بر روی آینده پیوندهای دوجانبه متمرکز شوند
خبرگزاری مهر: به نقل از دیلی صباح، «بنعلی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه که برای دیدار با «مایک پنس»، معاون رئیس جمهوری آمریکا و در راستای گفتگو برای تنش زدایی در روابط میان دو کشور راهی آمریکا شده است، امروز در گفتگو با خبرنگاران در واشنگتن، گفت ترکیه و آمریکا باید گذشته را پشت سر گذاشته و به جای آن بر روی آینده پیوندهای دوجانبه متمرکز شوند.
بر اساس این گزارش، ایلدریم همچنین اعلام کرد که در گفتگو با مایک پنس بار دیگر بر موضوع لزوم استرداد «فتح الله گولن» که به گفته دولت ترکیه عامل اصلی کودتای سال گذشته در این کشور بوده، تاکید خواهد کرد.

نخست وزیر ترکیه همچنین در پاسخ به سوال مربوط به «دولت باغچه لی»، رئیس حزب جنبش ملی گرای ترکیه در خصوص انتخابات پیش رو در این کشور گفت: ما با یکدیگر بحث خواهیم کرد تا ببینیم چه میشود کرد.

ایلدریم با اشاره به اینکه کشورش هرگونه شواهد و مدرکی به منظور استرداد گولن را به آمریکا ارائه کرده است، گفت: می خواهیم مشکلاتمان با آمریکا را پشت سر بگذاریم.

——————-
خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) از حمله سایبری به سایت ۸۰۰ مدرسه در سرتاسر آمریکا توسط داعش خبر داد
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی «اف بی آی» در این خصوص، در تمام وب سایت های هک شده تصاویر «صدام حسین» دیکتاتور معدوم عراق نمایش داده شده و متن «من داعش را دوست دارم» نیز بر روی این تصاویر درج شده اند.

خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) از حمله سایبری به سایت ۸۰۰ مدرسه در سرتاسر آمریکا توسط داعش خبر داد.
در گزارش پلیس که در این خصوص منتشر شده آمده است: حمله سایبری به وب سایت ها حدود دو ساعت به طول انجامیده است. تمام مخاطبان به هنگام مراجعه به این وب سایت ها به آدرس ویدئویی با زبان عربی بر روی سایت یوتیوب منتقل شده که تصاویر صدام حسین را نمایش داده و در محتوای آنها متن «من داعش را دوست دارم» درج شده است.

گفته می شود تمام این وب سایت ها بر روی سرور یک شرکت آی تی آمریکایی به نام «اِسکول دسک» قرار داشته اند که مهاجمان سایبری با هک کردن سرور این شرکت، تمام سایت های متصل به آن را تحت تاثیر حمله خود قرار داده اند.

پلیس آمریکا می گوید در حال رسیدگی به این پرونده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *