خبرگزاری مهر به نقل از رویترز نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه اقدام پادشاه آینده عربستان سعودی را که با ادعای مبارزه با فساد دستور بازداشت شماری از شاهزادگان سعودی، وزراء و سرمایه گذاران این کشور را صادر کرد، ستود
گفتنی است که ترامپ در نخستین سفر خود به یک کشور خارجی در سمت رئیس جمهور آمریکا، به عربستان سعودی سفر کرد که با استقبال چشمگیر ملک سلمان، پادشاه عربستان، روبرو شد.

ترامپ همچنین در این پیام توئیتری نوشت: «آنها دقیقاً می دانند چه کاری می کنند و برخی از آنها [بازداشت شدگان] که با خشونت با آنها رفتار می شود، برای سالها از کشور خود سوء استفاده کرده اند».

بازداشت شاهزادگان و وزرای سعودی یکی از گامهای چشمگیر ولیعهد عربستان برای اِثبات نفوذ ریاض در عرصه بین المللی و کسب قدرت بیشتر برای خود در عرصه داخلی است.

خبرگزاری مهر به نقل از رویترز نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه اقدام پادشاه آینده عربستان سعودی را که با ادعای مبارزه با فساد دستور بازداشت شماری از شاهزادگان سعودی، وزراء و سرمایه گذاران این کشور را صادر کرد، ستود.
ترامپ که در مقایسه با سَلَف خود- باراک اوباما- پیوندهای گرم و دوستانه تری با مقامات ریاض برقرار ساخته است؛ روز دوشنبه در یک پیام توئیتری نوشت که در خصوص بازداشتهای گسترده که ظاهراً بزرگترین مبارزه علیه فساد در میان نخبگان سعودی بشمار می رود، وی «به ملک سلمان و ولیعهد عربستان سعودی اعتماد کامل دارد».

——————-

روزنامه ایران: کارآگاهان جنایی برای کشف هویت جسد سوخته مرد جوانی در غرب تهران در میان پرونده‌های گمشدگان به سرنخ‌هایی رسیدند که آنها را یک گام به کشف حقیقت نزدیک کرد
با احضار برادر «بهرام» به دادسرا، او به بازپرس پرونده گفت: «من و برادرم در مغازه‌ای باهم کار می‌کردیم. او ساکن کرج است و هر روز به مغازه‌مان در جنت آباد می‌آمد. تا اینکه روز پنجشنبه ۱۱ آبان زودتر از معمول تعطیل کردیم. قرار بود مغازه دیگری برای کار پیدا کنیم و به همین دلیل قرار شد برادرم در بین راه به مغازه‌ای سر بزند و آنجا را هم ببیند، اما بعد از آن دیگر از برادرم خبری ندارم و نمی‌دانم چه بلایی به سرش آمده است.»

با اظهارات این مرد، بازپرس جنایی دستور انجام آزمایش دی‌ان‌ای برای تعیین هویت مقتول را صادر کرد

 روز شنبه ۱۳ آبان، جسد مرد جوانی که به شکلی مرموز به آتش کشیده شده بود در یکی از محله‌های غرب تهران پیدا شد. با توجه به اینکه هیچ سرنخی برای تعیین هویت مرد سوخته وجود نداشت، جسد با دستور بازپرس محسن مدیرروستا از شعبه ششم دادسرای جنایی برای تعیین هویت به پزشکی قانونی انتقال یافت. همزمان کارآگاهان با جست و جو در میان پرونده‌های گمشده‌ها، به فردی با هویت «بهرام» رسیدند که شباهت زیادی به جسد سوخته داشت.

روزنامه ایران: کارآگاهان جنایی برای کشف هویت جسد سوخته مرد جوانی در غرب تهران در میان پرونده‌های گمشدگان به سرنخ‌هایی رسیدند که آنها را یک گام به کشف حقیقت نزدیک کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *