خبرگزاری ایسنا: مجله دانستنی‌ها نوشت:‌ «مجسمه بهار بودا با ۲۰۸ متر بلندا بزرگ‌ترین مجسمه جهان به شمار می‌آید
ساخت این تندیس بزرگ در سال ۱۹۹۷ آغاز شد و در سال ۲۰۰۸ پایان یافت. این مجسمه در شهر «هنان» چین واقع شده است.

این مجسمه بزرگ‌ترین مجسمه بودا نیز هست که شامل پایه نیلوفری ۲۰ متری و ساختمانی با ازتفاع ۲۵ متر است.

وزن این مجسمه ۱۰۰۰ تن است که از ۱۰۰ قطعه آلیاژ برنج خالص ساخته شده و هزینه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار بوده است.»

خبرگزاری ایسنا: مجله دانستنی‌ها نوشت:‌ «مجسمه بهار بودا با ۲۰۸ متر بلندا بزرگ‌ترین مجسمه جهان به شمار می‌آید.
——————-
ورزش سه: فولادخوزستان و پدیده در اولین بازی هفته باید در مشهد به مصاف هم بروند، جدال دیدنی تیم پورموسوی و تیم مهاجری که توانسته اند در لیگ هفدهم درخشان ظاهر شوند
ورزش سه: فولادخوزستان و پدیده در اولین بازی هفته باید در مشهد به مصاف هم بروند، جدال دیدنی تیم پورموسوی و تیم مهاجری که توانسته اند در لیگ هفدهم درخشان ظاهر شوند.
دو تیمی که وجه های مشترک و البته تفاوت هایی نیز دارند. دو سرمربی که با شخصیت آرام قابل احترام هستند و سعی می کنند که از حواشی در فوتبال دوری کنند.

در ابتدای فصل اما دو تیم سیاست متفاوتی در نقل و انتقالات داشتند، پدیده با خرید بازیکنان نامداری چون محمد قاضی، خلعتبری، خانزاده و البته تمدید قرارداد بازیکنان تشکیل یک تیم هماهنگ داد.

جدال دو تیم ١٦ امتیازی لیگ جذاب خواهد بود و باید دید نبرد سرمربیان خونسرد را چه کسی به سود خود به پایان می برد، پورموسوی در اهواز مانده و با تیم به مشهد نرفته است.

پورموسوی اما شاکله تیمش را تغییر داد، ساسان انصاری، چاگو، بختیار رحمانی، شریفات، طالب لو، طهماسبی، بوحمدان، دورقی و … از تیم جدا شدند و بازیکنانی چون زهیوی، جانفزا، جعفری، لک، ذلیکانی، عاشوری، افشین، مبعلی، گلزاری به تیمش اضافه شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *