– ترجمه از حسین علی پناهی: فروش جهانی خودروی فورد سری اف نشان داده که مصرف کنندگان علاقه ی زیادی به این خودرو دارند


۷- وانتی پر از تکنولوژی

در مورد این خودرو جدید یک چیز جالب وجود دارد: مشتریانی که در مناطق شهری و پرجمعیت زندگی میکنند مدل های متفاوتی را نسبت به افرادی که در مناطق روستایی و خارج شهری زندگی می کردند انتخاب می نمودند. بنابراین در مدل ۲۰۱۸ دو مدل « Limited» و مدل « King Ranch » در قسمت داخلی خودرو هم از چرم و هم از کروم استفاده خواهد شد.

 10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018


۶- تغییرات فوق العاده در قسمت پشت

برای اولین بار، فورد یک موتور دیزلی را در خودروهای غیر از خودروهای پر کار سوپر دیوتی خود فراهم کرده است که تنها چند ماه پس از عرضه خودروهای گاز سوز عرضه خواهد شد. هنوز اطلاعات زیادی در مورد این موتور دیزلی قدرتمند سه لیتری ارائه نشده است اما گفته شده که این موتور رضایت خریداران را تامین خواهد کرد.

 10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018


۹- طراحی شده برای کشش بیشتر


۳- ده یک عدد جادویی

در حالی که موتور دیزلی در بخش توان خودرو خبر مهم است، اف ۱۵۰ از لحاظ دیگری نیز روزآمد شده است. موتور اکو بوست وی ۶ با ظرفیت ۳٫۵ لیتر به عنوان موتور پایه با یک موتور ۳٫۳ لیتری کوچکتر جایگزین شده است. قبل از این که از این موضوع ناامید شوید باید بدانید که مهندسان فورد بر این باورند که این موتور همان ۲۸۲ اسب بخار نیرو را تولید خواهد کرد و گشتاور تولیدی نیز همانند موتور قبلی ۲۵۳ پوند بر فوت خواه بود. همچنین در همراهی با ده سرعت متفاوت می تواند در موتور گازسوز مسافت بیشتری را طی نماید.

 10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018


۸- طراحی داخلی منحصر به فرد


۱۰- خودرویی وحشی

علاوه بر سیستم پیش از تصادف و سیستم شناسایی سرنشین که قبلاً اشاره کردیم، اف ۱۵۰ مدل ۲۰۱۸ به یک سیستم کنترل عملکرد موتور انطباقی نیز تجهیز شده است همچنین در این خودرو از یک هات اسپات ۴ جی ال تی ای که می تواند به بیش از ۱۰ دستگاه به طور همزمان سرویس دهی کند استفاده شده است. سیستم تصویری سینک ۳ و استریو بنگ اند اولوفسن نیز در این خودرو تعبیه شده است. مانند نسخه های کنونی در اف ۱۵۰ نیز از سیستم پخش اپل و اندروید با خاصیت انطباق اتوماتیک استفاده می شود. همچنین سیستم مانیتورینگ نقطه ی کور و دوربین ۳۶۰ درجه ای نیز در این خودرو وجود دارد.

 10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018

– ترجمه از حسین علی پناهی: فروش جهانی خودروی فورد سری اف نشان داده که مصرف کنندگان علاقه ی زیادی به این خودرو دارند. این در حالی است که مردم ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ بیش از ۸۲۰٫۰۰۰ دستگاه از خودروهای فورد سری اف را خریداری نموده اند که این میزان در ماه دسامبر این سال هر ۳۳ ثانیه یک دستگاه بوده است.

دو سال بعد، علی رغم کمپین های تبلیغاتی منفی که توسط رقبا به راه انداخته شد، وانت های فورد سری اف با بدنه ی آلومینیومی همچنان در صدر قرار داشته و به نظر نمی رسد که در آینده ای نزدیک محبوبیت خود را از دست بدهند. این نسل از خودروهای فورد سری اف یک پیشرفت به جلو بوده و برای ساخت آن از وانت های همه کاره و سنگین فورد الهام گرفته شده و با افزایش ارتفاع ماشین آن را برای آمریکایی ها بیش از پیش دوست داشتنی کرده است.

با این ظاهر تازه، فورد یک سیستم کمکی پیش از تصادف و سیستم تشخیص سرنشین را در این خودرو جدیدتعبیه کرده است که در صورتی که سنسورهای خودرو حس کنند که شما به موقع عکس العمل نشان نمی دهید ترمز را به صورت اتوماتیک فشار دهند. این ویژگی های جدید ظاهر زیباتری به خودرو داده و محیط امن تری را برای شما و کسانی که در خودرو هستند فراهم می آورد.

 10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018

در سال ۲۰۱۸، اف ۱۵۰ ظاهر کاملاً متفاوتی خواهد داشت و قرار است متفاوت ترین طراحی باشد که تاکنون شاهد آن بوده اید.

10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018 

کمپانی فورد تاکنون چیز زیادی در این مورد نگلته است اما باید مطمئن باشید که این وانت جدید از هر خودرو وانت جدید مشابهی بهتر برای شما کار خواهد کرد. این خودرو توان کشش نزدیک به ۶ تن را خواهد داشت که عدد بسیار بزرگی به نظر می رسد.

 10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018


۴- موتور دیزلی


۵- قدرت بیشتر

سال قبل از آن، ۲۰۱۵، بهترین خودروی پرفروش در ایالات متحده برای ۳۵ سال گذشته دچار تغییر ریسک گونه ای در طراحی شد که در آن بدنه ی فولادی با بدنه ای آلومینیومی بسیار قدرتمند جایگزین گردید. با این کار بیش از ۷۰۰ پوند (۳۱۸ کیلوگرم) از وزن این خودرو کاهش یافته و بدین ترتیب مصرف سوخت و کشش آن به میزان بسیار زیادی بهبود یافت.

 10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018

سیستم انتقال قدرت ۱۰ سرعته بدون توجه به انتخاب موتور چیزی است که در اف-۱۵۰ به کار گرفته شده و این موضوع به معنای کاهش مصرف سوخت، تغییر دنده نرم تر، روانی و تغییر پذیر بودن بدون توجه به تعداد سیلندرهایی که در حال کار هستند خواهد بود.

 10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018


۲- ویژگی هایی برای زیبایی بیشتر

روی درب فولادی عقب وانت علامت اف ۱۵۰ حک شده و کمپانی فورد در این زمینه علاقه ی مشتریان را در نظر گرفه و آن را برخلاف سابق روی قسمت فلزی قرار داده است. چراغ های عقب و سپر عقب نیز کاملاً تغییر کرده و جدید هستند.

 10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018

باور بکنید یا نه در سری اف مدل ۲۰۱۸ فلز جدید زیادی به کار نرفته است. در قسمت جلو تنها چراغ ها و سپر عوض شده و برای هر مدل نیز شبکه های جدیدی ساخته شده که در هفت مدل مختلف خواهد بود. هر مدل نیز هفت طرح چرخ خواهد داشت که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. اما با این تغییرات جزیی این وانت خوش استیل بسیار جدید و متفاوت به نظر می رسد.

 10 نکته جالب در مور فورد اف-150 ساخت 2018

۱-ظاهری جدید و متفاوت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *